Kashing Payments (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: Description
hi: उल्लेख

en: Currency
hi: मुद्रा

en: error
hi: त्रुटि

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Test
hi: परीक्षण

en: Country
hi: देश

en: Name
hi: नाम

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Phone
hi: फ़ोन

en: General
hi: सामान्य

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें
