Kaziranga (8.x-1.2-alpha1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Author
id: Penulis

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Last saved
id: Terakhir disimpan

en: Not saved yet
id: Belum disimpan

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
