Knowledge Base Theme (1.1.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Search form
fa: ورقه جستجو

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
