Key (8.x-1.22) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Password
uk: Пароль

en: Label
uk: Мітка

en: State
uk: Стан

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Security
uk: Безпека

en: Other
uk: Інше

en: Provider
uk: Постачальник

en: Encryption
uk: Шифрування

en: Generated
uk: Сгенерировано

en: Key
uk: Ключ

en: Text field
uk: Текстове поле

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Environment
uk: Середовище

en: Overrides
uk: Перевизначити

en: Keys
uk: Ключі

en: Are you sure you want to delete the key %key?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити ключ %key?

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Generate
uk: Згенерувати

en: Configuration name
uk: Назва конфігурації

en: File location
uk: Місце розташування файлів

en: Add key
uk: Додати клавішу

en: Key ID
uk: Ід. ключа

en: Do you want to continue?
uk: Бажаєте продовжити?

en: Simple configuration
uk: Проста конфігурація

en: Configuration type
uk: Тип конфігурації
