Key auth (2.0.0) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Header
oc: Entèsta

en: Key
oc: Clau

en: API key
oc: Clau API

en: Query
oc: Requèsta

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Detection method
oc: Metòde de deteccion
