Key auth (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Header
ro: Cap

en: Key
ro: Cheie

en: API key
ro: Cheia API

en: Query
ro: Interogare

en: Web services
ro: Servicii web

en: Detection method
ro: Metodă de detectare
