Keyboard shortcuts (1.1.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Administration
id: Administrasi

en: Action
id: Tindakan

en: type
id: tipe

en: Roles
id: Peran

en: Role
id: Peran

en: Selector
id: Pemilih

en: Shortcuts
id: Jalan Pintas

en: Shortcut
id: Pintasan

en: Callback
id: Panggil kembali

en: Add shortcut
id: Tambah shortcut

en: Action settings
id: Pengaturan aksi
