Keyboard shortcuts (1.1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Administration
it: Amministrazione

en: Action
it: Azione

en: Label
it: Etichetta

en: type
it: tipo

en: Roles
it: Ruoli

en: Role
it: Ruolo

en: Selector
it: Selettore

en: Keyboard shortcuts
it: Scorciatoie con la tastiera

en: Shortcuts
it: Scorciatoie

en: Shortcut
it: Scorciatoia

en: Add shortcut
it: Aggiungi scorciatoia

en: Action settings
it: Impostazioni dell'azione
