Keyboard shortcuts (1.1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Administration
pt: Administração

en: Action
pt: Ação

en: Label
pt: Rótulo

en: type
pt: tipo

en: Roles
pt: Papéis

en: Role
pt: Papel

en: Selector
pt: Seletor

en: Keyboard shortcuts
pt: Atalhos de teclado

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: Shortcut
pt: Atalho

en: Callback
pt: Retorno

en: Add shortcut
pt: Adicionar atalho

en: Action settings
pt: Configurações de ações
