Keyboard shortcuts (1.1.0) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Administration
ur: تنظیم

en: Action
ur: ایکشن

en: Label
ur: عنوان

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Roles
ur: رولز
