Keycloak OpenID Connect (2.2.0-beta13) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Action
pt: Ação

en: Weight
pt: Peso

en: remove
pt: remover

en: add
pt: adicionar

en: User role
pt: Grupo de utilizador

en: Other
pt: Outro

en: Log in
pt: Entrar

en: Pattern
pt: Padrão

en: Add rule
pt: Adicionar uma regra

en: seconds
pt: segundos

en: contains
pt: contém

en: About
pt: Sobre

en: Case sensitive
pt: Maiúsculas e minúsculas

en: ends with
pt: termina com

en: Uses
pt: Usos

en: Language mapping
pt: Mapeamento de idioma
