Keycloak OpenID Connect (2.2.0-beta5) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Weight
hi: मान

en: ID
hi: आईडी

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: User role
hi: उपयोगकर्ता भूमिका

en: Other
hi: अन्य

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Pattern
hi: नमूना

en: Add rule
hi: नियम जोडें

en: seconds
hi: क्षण

en: contains
hi: शामिल हैं

en: About
hi: के बारे में

en: Case sensitive
hi: अक्षर संवेदनशील

en: Uses
hi: उपयोग
