Keycloak OpenID Connect (2.2.0-beta6) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: enabled
de: aktiviert

en: Delete
de: Löschen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Action
de: Aktion

en: Weight
de: Gewichtung

en: remove
de: entfernen

en: add
de: hinzufügen

en: Client ID
de: Client-ID

en: User role
de: Benutzerrolle

en: Other
de: Weitere

en: Log in
de: Anmelden

en: Pattern
de: Muster

en: Add rule
de: Regel hinzufügen

en: seconds
de: Sekunden

en: Enable debug mode
de: Debug-Modus einschalten

en: contains
de: enthält

en: About
de: Über

en: Case sensitive
de: Groß- und Kleinschreibung berücksichtigen

en: ends with
de: endet mit

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Drupal language code
de: Drupal-Sprachcode

en: starts with
de: beginnt mit

en: Client secret
de: Client-Geheimnis

en: Drupal role
de: Drupal-Rolle

en: Language mapping
de: Sprachzuordnung

en: The e-mail address is already taken: @email
de: Die E-Mail-Adresse @email ist bereits vergeben.

en: Enable client
de: Client aktivieren

en: The e-mail address is not valid: @email
de: Die E-Mail Adresse ist nicht gültig: @email
