Keycloak OpenID Connect (8.x-1.7) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: enabled
fr: activé

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: remove
fr: retirer

en: add
fr: ajouter

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: User role
fr: Rôle de l'utilisateur

en: Other
fr: Autre

en: Log in
fr: Se connecter

en: Pattern
fr: Motif

en: Add rule
fr: Ajouter une règle

en: seconds
fr: secondes

en: Enable debug mode
fr: Activer le mode de débogage

en: contains
fr: contient

en: About
fr: À propos

en: Case sensitive
fr: Sensible à la casse

en: ends with
fr: se termine par

en: Uses
fr: Utilisations

en: starts with
fr: commence par

en: Drupal role
fr: Rôle Drupal

en: Language mapping
fr: Correspondance de langue
