Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Version
hi: संस्करण

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Web Server
hi: वेब सर्वर

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Up
hi: ऊपर

en: System
hi: प्रणाली

en: General
hi: सामान्य

en: Close
hi: बंद करे

en: Show
hi: दिखाये

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Show row weights
hi: पंक्ति वजन दिखाएँ

en: Hide row weights
hi: पंक्ति वजन छुपाएं

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
