Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Version
it: Versione

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Web Server
it: Server web

en: Custom
it: Personalizzato

en: Up
it: Su

en: System
it: Sistema

en: General
it: Generale

en: Close
it: Chiudi

en: Show
it: Mostra

en: Hide
it: Nascondi

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Memory limit
it: Limite di memoria

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Footer Bottom
it: Piè di pagina inferiore

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: Show row weights
it: Mostra l'ordine delle righe.

en: Hide row weights
it: Nascondi l'ordine delle righe

en: Last Cron Run
it: Ultima esecuzione Cron

en: Drupal Version
it: Versione di Drupal

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
