Klaro Consent Management (3.0.0-rc5) - en to fr translation catalogue (57 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Title
fr: Titre

en: weight
fr: poids

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Text Settings
fr: Paramètres du texte

en: Add
fr: Ajouter

en: Path
fr: Chemin

en: Element ID
fr: identifiant (ID) de l'élément

en: Manage
fr: Gérer

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: days
fr: jours

en: Always
fr: Toujours

en: Advanced
fr: Avancé

en: Domain
fr: Domaine

en: General
fr: Général

en: Security
fr: Sécurité

en: Close
fr: Fermer

en: Purpose
fr: Objectif

en: Regular expression
fr: Expression régulière

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Accept
fr: Accepter

en: Buttons
fr: Boutons

en: Customize
fr: Personnaliser

en: Website
fr: Site web

en: Storage
fr: Stockage

en: Advertising
fr: Publicité

en: About
fr: À propos

en: Decline
fr: Refuser

en: Analytics
fr: Statistiques

en: Cookie domain
fr: Domaine de cookie

en: Styling
fr: Mise en forme

en: Additional CSS classes
fr: Classes CSS additionnelles

en: Apps
fr: Applications

en: Learn more
fr: En savoir plus

en: Singular form
fr: Singulier

en: Plural form
fr: Forme plurielle

en: Cookie name
fr: Nom du cookie

en: Powered by
fr: Propulsé par

en: Accept all
fr: Tout accepter

en: Library settings
fr: Paramètres de la bibliothèque

en: Privacy policy
fr: Politique de confidentialité

en: Privacy policy url
fr: Url de la politique de confidentialité
