Klaro Cookie & Consent Management (3.0.0-rc9) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Title
pt: Título

en: weight
pt: peso

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: Edit
pt: Editar

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Text Settings
pt: Configurações de texto

en: Element ID
pt: ID do elemento

en: Manage
pt: Gerir

en: Text
pt: Texto

en: Always
pt: Sempre

en: Domain
pt: Domínio

en: Security
pt: Segurança

en: Close
pt: Fechar

en: Regular expression
pt: Expressão regular

en: Accept
pt: Aceitar

en: Customize
pt: Personalizar

en: Texts
pt: Textos

en: Services
pt: Serviços

en: Service
pt: Serviço

en: Decline
pt: Rejeitar

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Styling
pt: Estilizar

en: Privacy Policy
pt: Política de Privacidade

en: Cookie name
pt: Nome do cookie

en: Add Service
pt: Adicionar Serviço

en: Powered by
pt: Desenvolvido por

en: privacy policy
pt: política de privacidade

en: Accept all
pt: Aceitar tudo

en: Accept selected
pt: Aceitar selecionados

en: Decline button text
pt: Texto do botão Recusar

en: To learn more, please read our {privacyPolicy}.
pt: Para saber mais, leia a nossa {privacyPolicy}.

en: Allow HTML in texts. (Does not work for button texts)
pt: Permitir HTML nos textos. (Não funciona para textos de botões)

[ctx: klaro]
en: General
pt: Geral

[ctx: klaro]
en: Privacy policy
pt: Política de privacidade

[ctx: klaro]
en: Decline
pt: Recusar

[ctx: klaro]
en: Services
pt: Serviços

en: Advertising and Marketing
pt: Publicidade e Marketing

en: Embedded external content
pt: Conteúdo externo incorporado

en: Use of personal data and cookies
pt: Utilização de dados pessoais e cookies

en: Please choose the services and 3rd party applications we would like to use.
pt: Escolha os serviços e as aplicações de terceiros que gostaríamos de utilizar.
