Klipfolio field (8.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Custom
cs: Vlastní

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
