Klipfolio Field (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Theme
fa: پوسته

en: Custom
fa: سفارشی

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Light
fa: روشن

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Dark
fa: تاریک

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Textfield size: @size
fa: اندازه فیلد متن: @size
