Klipfolio Field (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Theme
it: Tema

en: Custom
it: Personalizzato

en: Fixed
it: Fisso

en: Light
it: Chiaro

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Dark
it: Scuro

en: Text value
it: Valore testuale

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder
