Klipfolio Field (8.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Theme
ro: Temă

en: Custom
ro: Personalizat

en: Fixed
ro: Fix

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Text value
ro: Valoare text

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder
