Klipfolio Field (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Theme
hu: Smink

en: Custom
hu: Egyéni

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Light
hu: Világos

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Dark
hu: Sötét

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder
