Klipfolio Field (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (11 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Theme
fi: Teema

en: Custom
fi: Oma

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Light
fi: Vaalea

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Dark
fi: Tumma

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder
