Knowledge (8.x-1.0) - en to am translation catalogue (62 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Closed
am: የተዘጋ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: ID
am: አይዲ

en: type
am: ዓይነት

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Update options
am: የማዘመኛ አማራጮች

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Mode
am: ሁኔታ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Leave blank for %anonymous.
am: %anonymous ባዶ ተው።

en: Hidden
am: ድብቅ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Translate
am: ተርጉም

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Posted in
am: የታተመው በ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Language settings
am: የቋንቋ ቅንብሮች

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
