Knowledge (8.x-1.0) - en to bs translation catalogue (83 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: Actions
bs: Akcije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: more
bs: još

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: new
bs: novi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Overview
bs: Pregled

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: Daily
bs: Dnevno

en: Weekly
bs: Sedmično

en: None
bs: Nijedan

en: Message
bs: Poruka

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: type
bs: tip

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Created
bs: Kreiran

en: Update options
bs: Osvježi postavke

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Published
bs: Objavljeno

en: Revisions
bs: Revizije

en: Field name
bs: Ime polja

en: Authored by
bs: Napisao

en: Role
bs: Uloga

en: fields
bs: polja

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Authoring information
bs: Informacije o autorstvu

en: Authored on
bs: Napisano

en: Leave blank for %anonymous.
bs: Ostavite prazno za %anonymous.

en: Hidden
bs: Sakriven

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: The update has been performed.
bs: Osvježavanje je obavljeno.

en: Revert
bs: Vratiti

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Apply
bs: Primjeni

en: Permission
bs: Dozvole

en: Anonymous posters may not enter their contact information
bs: Anonimni korisnici ne mogu ostaviti svoje kontakt informacije

en: Anonymous posters may leave their contact information
bs: Anonimni korisnici mogu ostaviti svoje kontakt informacije

en: Anonymous posters must leave their contact information
bs: Anonimni korisnici moraju ostaviti svoje kontakt informacije

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Translate
bs: Prevedi

en: Title only
bs: Samo naslov

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Posted in
bs: Postavljeno u

en: Post date
bs: Datum objave

en: No user
bs: Nema korisnika

en: Show teaser-style link
bs: Prikaži teaser-style link

en: Language settings
bs: Jezičke postavke

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.
