Knowledge (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (181 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Audience
fi: Yleisö

en: more
fi: lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Action
fi: Toiminto

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: new
fi: uudet

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: None
fi: Ei mitään

en: Message
fi: Viesti

en: Link
fi: Linkki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Open
fi: Avoin

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Total
fi: Yhteensä

en: type
fi: tyyppi

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Created
fi: Luotu

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Pager ID
fi: Sivutuksen ID

en: Score
fi: Tulos

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Revisions
fi: Versiot

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Count
fi: Laskuri

en: Mode
fi: Tila

en: Items
fi: Aiheet

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Id
fi: Tunniste

en: Customer
fi: Asiakas

en: Frequency
fi: Tiheys

en: Company
fi: Yritys

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Start
fi: Alkaa

en: Note
fi: Huomaa

en: Role
fi: Rooli

en: fields
fi: kentät

en: Flag
fi: Lippu

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Authored on
fi: Luotu

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: The update has been performed.
fi: Päivitys on suoritettu.

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Author Name
fi: Tekijän nimi

en: Promote
fi: Nosta

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Scope
fi: Kohde

en: Duplicate
fi: Monista

en: Product
fi: Tuote

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Apply
fi: Käytä

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: Permalink
fi: Ikilinkki

en: Form
fi: Kaavake

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Anonymous posters may not enter their contact information
fi: Anonyymit kirjoittajat eivät voi jättää yhteystietojaan.

en: Anonymous posters may leave their contact information
fi: Anonyymit kirjoittajat voivat jättää yhteystietonsa

en: Anonymous posters must leave their contact information
fi: Anonyymien kirjoittajien on jätettävä yhteystietonsa

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Unlink
fi: Poista linkki

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Context
fi: Konteksti

en: Keyword
fi: Avainsana

en: About
fi: Tietoja

en: Translate
fi: Käännä

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Title only
fi: Vain otsikko

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Citation
fi: Sitaatti

en: Uses
fi: Käyttää

en: Posted in
fi: Kirjoitus

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Link settings
fi: Linkkiasetukset

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: Created month
fi: Luontikuukausi

en: Created day
fi: Luontipäivä

en: Created week
fi: Luontiviikko

en: No user
fi: Ei  käyttäjää

en: Show teaser-style link
fi: Näytä teaserityyppinen linkki

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Language settings
fi: Kieliasetukset

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Author name
fi: Kirjoittajan nimi

en: Links per page
fi: Linkkejä sivulla

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Structure
fi: Rakenne

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fi: Varoitus: Aseta vain luotetuille rooleille; tällä oikeusmäärityksellä on vaikutuksia turvallisuuteen.

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Author textfield
fi: "Kommentin jättäjän nimi"-tekstikenttä

en: View reports, updates, and errors.
fi: Tarkastele raportteja, saatavilla olevia päivityksiä ja virheitä.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

[ctx: Sort order]
en: Numerical
fi: Numeerinen

en: Enable to override this field's links.
fi: Salli ylikirjoitus tämän kentän linkeille.

en: Author uid
fi: Kirjoittajan käyttäjä ID (uid)

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fi: Päivämäärä muodossa CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
fi: Päivämäärä muodossa YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fi: Päivämäärä muodossa YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fi: Päivämäärä muodossa MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fi: Päivämäärä muodossa DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fi: Päivämäärä muodossa WW (01 - 53).

en: Use site default RSS settings
fi: Käytä RSS:n oletusasetuksia

en: Approved status
fi: Hyväksynnän tila

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu

en: Lists (Views)
fi: Listaukset (Views)

en: Pager ID: @id
fi: Sivun ID: @id

en: Target entity type
fi: Kohde-entiteetin tyyppi

en: Overriding default settings
fi: Oletusasetusten ohittaminen

en: Display the author name.
fi: Näytä kirjoittajan nimi.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
