Knowledge (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (110 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Approve
jv: Sarujuk

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Closed
jv: Ditutup

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: more
jv: pepaké

en: Article
jv: Artikel

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Action
jv: Aksi

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: new
jv: anyar

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Overview
jv: Sekilas

en: Edit
jv: Sunting

en: Links
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Daily
jv: Saben dina

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: None
jv: Nihil

en: Message
jv: Pesen

en: Link
jv: Tautan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: type
jv: tipe

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Created
jv: Digawé

en: Update options
jv: Opsi paling anyar

en: All
jv: Kabèh

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Pager ID
jv: ID Pager

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Count
jv: Jumlah

en: Items
jv: Item

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: General
jv: Umum

en: Role
jv: Parāgā

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Leave blank for %anonymous.
jv: Kosongna waé kanggo @anonymous.

en: Hidden
jv: Umpetan

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: The update has been performed.
jv: Update uwis dilakoaké.

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Anonymous posters may not enter their contact information
jv: Pengirim anonim ora bisa mlebu informasi kontak

en: Anonymous posters may leave their contact information
jv: Pengirim anonim bisa ninggalaké informasi kontak

en: Anonymous posters must leave their contact information
jv: Pengirim anonim kudu ninggalaké informasi kontak

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Context
jv: Konték

en: About
jv: Ngenani

en: Translate
jv: Terjemahna

en: Posted in
jv: Dikirim nang

en: Language settings
jv: Ngatur bāsā

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Structure
jv: Struktur

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
jv: Welingan: Wénéhānā kanggo parāgā sing dipercaya waé; kawenangan iki nduwéni pengaruh marang keamanan situs.

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Author textfield
jv: Penulis field tèks

en: View reports, updates, and errors.
jv: Nonton laporan, update lan kaluputan.

en: Asc
jv: Urut Maju

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
