Knowledge (8.x-1.0) - en to nn translation catalogue (81 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Closed
nn: Stengt

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: more
nn: meir

en: Article
nn: Artikkel

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Last updated
nn: Sist oppdatert

en: new
nn: ny

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Overview
nn: Oversikt

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: Link
nn: Lenke

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: Update options
nn: Val for oppdatering

en: All
nn: Alle

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Mode
nn: Modus

en: Items
nn: Element

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Start
nn: Byrjar

en: Role
nn: Rolle

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Authored on
nn: Skrive

en: Leave blank for %anonymous.
nn: La feltet vera tomt for å velge %anonymous.

en: Hidden
nn: Skjult

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: The update has been performed.
nn: Oppdatering gjennomført

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Permissions
nn: Rettar

en: Product
nn: Vare

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Apply
nn: Bruk

en: Anonymous posters may not enter their contact information
nn: Anonyme brukarar treng ikkje å oppgje kontaktinformasjon

en: Anonymous posters may leave their contact information
nn: Anonyme brukarar kan oppgje kontaktinformasjon.

en: Anonymous posters must leave their contact information
nn: Anonyme brukarar må oppgje kontaktinformasjon

en: Language code
nn: Språkkode

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Translate
nn: Omset

en: Posted in
nn: Skreve i

en: Link settings
nn: Lenkeinnstillingar

en: Language settings
nn: Språkinnstillingar

en: - All -
nn: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: Structure
nn: Struktur

en: View reports, updates, and errors.
nn: Vis rapportar, oppdateringar og feilmeldinger.
