Knowledge (8.x-1.1) - en to ast translation catalogue (73 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Approve
ast: Aprobar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Closed
ast: Zarráu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: more
ast: más

en: Article
ast: Artículu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Last updated
ast: Anovamientu últimu

en: new
ast: nuevu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Daily
ast: Diariu

en: Weekly
ast: Semanal

en: None
ast: Nengún

en: Message
ast: Mensax

en: Link
ast: Enllaz

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Open
ast: Abrir

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: type
ast: triba

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Created
ast: Fechu

en: Update options
ast: Anovar les opciones

en: All
ast: Too

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Count
ast: Cuenta

en: Mode
ast: Mou

en: Items
ast: Elementos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: General
ast: Xeneral

en: Role
ast: Rol

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Hidden
ast: Anubríu

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Revert
ast: Desfacer

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: Revision
ast: Revisión

en: Permissions
ast: Permisos

en: Date created
ast: Data de creación

en: Not published
ast: Ensin espublizar
