Knowledge (8.x-1.1) - en to bn translation catalogue (64 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: new
bn: নতুন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Mode
bn: মোড

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: General
bn: সাধারণ

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Leave blank for %anonymous.
bn: %anonymous হলে খালি রাখুন

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Permalink
bn: পার্মালিঙ্ক

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Posted in
bn: যেখানে পোস্ট করা হয়েছে

en: Language settings
bn: ভাষা বিষয়ক সেটিংস

en: Structure
bn: গঠন

en: View reports, updates, and errors.
bn: রিপোর্ট, আপডেট এবং ত্রুটিসমূহ দেখুন।
