Knowledge (8.x-1.1) - en to th translation catalogue (114 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Approve
th: อนุมัติ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Last updated
th: แก้ไข

en: new
th: ใหม่

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Links
th: ลิงก์

en: Search
th: ค้นหา

en: Daily
th: ทุกวัน

en: Weekly
th: รายสัปดาห์

en: Monthly
th: รายเดือน

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Open
th: เปิด

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: type
th: ชนิด

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Update options
th: ตัวเลือกในการปรับปรุง

en: All
th: ทั้งหมด

en: Score
th: คะแนน

en: Revisions
th: รุ่น

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Count
th: จำนวน

en: Mode
th: รูปแบบ

en: Items
th: จำนวน

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Company
th: บริษัท

en: General
th: ทั่วไป

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Leave blank for %anonymous.
th: ปล่อยว่างสำหรับ %anonymous

en: Hidden
th: ซ่อน

en: The update has been performed.
th: ปรับปรุงสำเร็จ

en: author
th: ผู้เขียน

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Business
th: ธุรกิจ

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Anonymous posters may not enter their contact information
th: ผู้ใช้ที่ไม่ได้ลงทะเบียนไม่ต้องกรอกข้อมูลส่วนตัว

en: Anonymous posters may leave their contact information
th: ผู้ใช้ที่ไม่ได้ลงทะเบียนอาจกรอกข้อมูลส่วนตัว

en: Anonymous posters must leave their contact information
th: ผู้ใช้ที่ไม่ได้ลงทะเบียนต้องกรอกข้อมูลส่วนตัว

en: Unlink
th: ยกเลิกการเชื่อมโยง

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: Context
th: บริบท

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Uses
th: ใช้

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Delete all revisions
th: ลบการแก้ไขทั้งหมด

en: Post date
th: วันที่โพสต์

en: Created year + month
th: สร้างขึ้น ปี + เดือน

en: Created year
th: ปีที่สร้าง

en: Created month
th: เดือนที่สร้าง

en: Created day
th: วันที่สร้าง

en: Created week
th: สัปดาห์ที่สร้าง

en: Language settings
th: ตั้งค่าภาษา

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Structure
th: โครงสร้าง

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
th: คำเตือน: ให้บทบาทที่เชื่อถือได้เท่านั้น การอนุญาตนี้มีปัจจัยด้านความปลอดภัย

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Author textfield
th: ชื่อผู้โพสต์ช่องข้อความ

en: View reports, updates, and errors.
th: ดูรายงาน ปรับปรุง และข้อผิดพลาด

[ctx: Sort order]
en: Numerical
th: ตามลำดับเลข

en: Author uid
th: uid ผู้เขียน

en: Date in the form of CCYYMMDD.
th: วันที่ในรูปแบบของ CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYY

en: Date in the form of MM (01 - 12).
th: วันที่ในรูปแบบของMM  (01-12)

en: Date in the form of DD (01 - 31).
th: วันที่ในรูปแบบของ DD(01 - 31)

en: Date in the form of WW (01 - 53).
th: วันที่ในรูปแบบของ  WW (01 - 53)

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total

en: Approved status
th: สถานะได้รับการอนุมัติ

en: Last saved
th: บันทึกล่าสุด

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้

en: Overriding default settings
th: แทนที่การตั้งค่าเริ่มต้น
