Knowledge (8.x-1.2) - en to gu translation catalogue (71 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Approve
gu: મંજૂરી આપો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Closed
gu: બંધ

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Public
gu: જાહેર

en: Audience
gu: પ્રેક્ષક

en: Article
gu: લેખ

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Last updated
gu: સુધાર્યુ

en: new
gu: નવું

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Links
gu: કડીઓ

en: Daily
gu: દૈનિક

en: Weekly
gu: સાપ્તાહિક

en: Monthly
gu: માસિક

en: None
gu: એકે નહિ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Link
gu: કડી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Content Types
gu: વિષયાર્થ ના પ્રકારો

en: type
gu: પ્રકાર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Approved
gu: મંજૂર

en: author
gu: લેખક

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Not published
gu: અપ્રકાશિત

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Permission
gu: પરવાનગી

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: About
gu: વિશે

en: Translate
gu: ભાષાંતર

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Title only
gu: માત્ર શીર્ષક

en: Uses
gu: ઉપયોગો

en: No user
gu: કોઈ વપરાશકર્તા નથી

en: Author name
gu: લેખકનું નામ

en: Edit URL
gu: URL સંપાદિત કરો

[ctx: Sort order]
en: Numerical
gu: આંકડાકીય

en: Author uid
gu: લેખક યુઆઈડી
