Knowledge (8.x-1.2) - en to ps translation catalogue (60 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Approve
ps: منل

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Actions
ps: چارې

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Public
ps: ټوليز

en: Article
ps: مقاله

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Action
ps: چار

en: Last updated
ps: ورستۍ اوسمهالیز

en: new
ps: نوی

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: Edit
ps: سمون

en: Links
ps: تړوني

en: Weekly
ps: اونيز

en: Monthly
ps: میاشتنی

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: Link
ps: تړونی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Keywords
ps: آرويىونې

en: ID
ps: پېژند

en: User
ps: غړی

en: Update options
ps: غوراوي اوسمهالیزول

en: All
ps: ټول

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Revisions
ps: بياكتنې

en: Count
ps: شمیر

en: Items
ps: توکي

en: General
ps: ټوليز

en: Role
ps: ونډه

en: Updated date
ps: نيټه اوسمهالیزول

en: Hidden
ps: پټ

en: Approved
ps: منل شوي

en: author
ps: ليكوال

en: Revision
ps: بياكتون

en: Permissions
ps: اجازې

en: Permission
ps: اجازه

en: Keyword
ps: آرويىونه

en: About
ps: په اړه

en: Link settings
ps: تړونی امستنې

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ps: شمېريز

en: Author uid
ps: ليكوال uid
