Knowledge (8.x-1.3) - en to el translation catalogue (183 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Approve
el: Έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Public
el: Δημόσιες

en: more
el: περισσότερα

en: Article
el: Άρθρο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Action
el: Ενέργεια

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: new
el: νέο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: None
el: Κανένα

en: Message
el: Μήνυμα

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: type
el: τύπος

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Pager ID
el: Μοναδικό αναγνωριστικό σελιδομετρητή

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Mode
el: Τρόπος

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Customers
el: Πελάτες

en: Customer
el: Πελάτης

en: Desc
el: Φθί

en: Company
el: Εταιρία

en: General
el: Γενικά

en: Start
el: Αρχή

en: Role
el: Ρόλος

en: fields
el: πεδία

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Promote
el: Προώθησε

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Permissions
el: Άδειες

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Product
el: Προϊόν

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Form
el: Φόρμα

en: Permission
el: Άδεια

en: Anonymous posters may not enter their contact information
el: Οι ανώνυμοι συντάκτες δεν μπορούν να αφήνουν πληροφορίες επικοινωνίας

en: Anonymous posters may leave their contact information
el: Οι ανώνυμοι συντάκτες μπορούν να αφήνουν πληροφορίες επικοινωνίας

en: Anonymous posters must leave their contact information
el: Οι ανώνυμοι συντάκτες πρέπει να αφήνουν πληροφορίες επικοινωνίας

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Unlink
el: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Posted in
el: Αναρτήθηκε στο

en: Delete all revisions
el: Διαγραφή όλων των αναθεωρήσεων

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Created year + month
el: Δημιουργήθηκε έτος + μήνα

en: Created year
el: Δημιουργήθηκε το έτος

en: Created month
el: Δημιουργήθηκε το μήνα

en: No user
el: Δεν υπάρχει χρήστης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Language settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας

en: - All -
el: - Όλα -

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Current revision
el: Τρέχουσα αναθεώρηση

en: Structure
el: Δομή

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The block cannot be placed in this region.
el: Το μπλοκ δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
el: Προειδοποίηση: Δώστε την μόνο σε αξιόπιστους ρόλους, αυτή η άδεια έχει επιπτώσεις στην ασφάλεια.

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Author textfield
el: Πεδίο κειμένου συντάκτη

en: Weight for @block block
el: Βαρύτητα για το μπλοκ @block

en: View reports, updates, and errors.
el: Δείτε αναφορές, ενημερώσεις και σφάλματα.

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Asc
el: Αύξ

[ctx: Sort order]
en: Numerical
el: Αριθμητικό

en: Author uid
el: Uid συντάκτη

en: Date in the form of CCYYMMDD.
el: Ημερομηνία στη μορφή CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
el: Ημερομηνία στη μορφή ΜΜ (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
el: Ημερομηνία στη μορφή DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
el: Ημερομηνία στη μορφή WW (01 - 53).

en: Custom output for TRUE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για TRUE

en: Custom output for FALSE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για FALSE

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Last saved
el: Τελευταία αποθήκευση

en: Not saved yet
el: Δεν αποθηκεύθηκε ακόμα

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
el: Αφήστε το στο 0 εκτός εάν εντοπίζετε προβλήματα με τους σελιδομετρητές που σχετίζονται με αυτό το πεδίο. Εάν χρησιμοποιείτε πολλαπλούς σελιδομετρητές σε μια σελίδα ίσως χρειαστεί να ορίσετε αυτό τον αριθμό σε υψηλότερη τιμή ώστε να μην αλληλεπιδρά με το ?page= array. Οι μεγάλες τιμές θα προσθέσουν πολλά κόμματα στα URL σας, οπότε αποφύγετέ το όσο είναι δυνατό.

en: Pager ID: @id
el: ID σελιδομετρητή: @id

en: Target entity type
el: Τύπος οντότητας προορισμού

en: Overriding default settings
el: Αντικατάσταση των προεπιλεγμένων ρυθμίσεων

en: Target Entity Type ID
el: ID Τύπου Οντότητας προορισμού

en: Display the author name.
el: Εμφάνιση του ονόματος του συντάκτη.

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
el: Τοποθέτηση μπλοκ <span class="visually-hidden">στην περιοχή %region</span>

en: Changed year + month
el: Τροποποιήθηκε έτος + μήνας

en: Changed year
el: Τροποποιήθηκε έτος

en: Changed month
el: Τροποποιήθηκε μήνας

en: Changed day
el: Τροποποιήθηκε ημέρα

en: Changed week
el: Τροποποιήθηκε εβδομάδα

en: @label (disabled)
el: @label (απενεργοποιημένο)
