Knowledge (8.x-1.3) - en to kn translation catalogue (94 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Approve
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: new
kn: ಹೊಸ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Update options
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Merge
kn: ವಿಲೀನಗೊಳಿಸು...

en: Frequency
kn: ಆವರ್ತಸಂಖ್ಯೆ(ಪ್ರೀಕ್ವೆನ್ಸಿ)

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Do nothing
kn: ಏನನ್ನೂ ಮಾಡಬೇಡ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: The update has been performed.
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Business
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Percentage
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Citation
kn: ಉಲ್ಲೇಖ(Citation)

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ
