Knowledge (8.x-1.4) - en to ca translation catalogue (196 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Status
ca: Estat

en: Approve
ca: Aprova

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Closed
ca: Tancat

en: Actions
ca: Accions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Public
ca: Públic

en: Audience
ca: Audiència

en: more
ca: més

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Action
ca: Acció

en: Last updated
ca: Última actualització

en: new
ca: nou

en: Yes
ca: Sí

en: Overview
ca: Resum

en: Edit
ca: Edita

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: None
ca: Cap

en: Message
ca: Missatge

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Content Types
ca: Tipus de contingut

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: type
ca: tipus

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Created
ca: Creat

en: Update options
ca: Actualitza les opcions

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Pager ID
ca: ID del paginador

en: Roles
ca: Rols

en: Score
ca: Puntuació

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Fields
ca: Camps

en: Count
ca: Quantitat

en: Items
ca: Elements

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Merge
ca: Fusiona

en: Customers
ca: Clients

en: Customer
ca: Client

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Company
ca: Empresa

en: Start
ca: Inici

en: Role
ca: Rol

en: fields
ca: camps

en: Flag
ca: Bandera

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Hidden
ca: Ocult

en: Approved
ca: Aprovat

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: The update has been performed.
ca: S'ha realitzat l'actualització.

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Author Name
ca: Nom de l'autor

en: Promote
ca: Promou

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: Revision
ca: Revisió

en: Permissions
ca: Permisos

en: Scope
ca: Àmbit

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Product
ca: Producte

en: Changed
ca: Canviat

en: Date created
ca: Data creada

en: Completed
ca: Completat

en: Not published
ca: No publicat

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Apply
ca: Aplica

en: Publisher
ca: Editor

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Form
ca: Formulari

en: Permission
ca: Permís

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ca: Els editors anònims no poden introduir la seva informació de contacte

en: Anonymous posters may leave their contact information
ca: Els editors anònims poden deixar la seva informació de contacte

en: Anonymous posters must leave their contact information
ca: Els editors anònims han de deixar la seva informació de contacte

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Unlink
ca: Desfés l'enllaç

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu canviar la revisió a %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur de voler suprimir la revisió del %revision-date?

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Offset
ca: Desplaçament

en: About
ca: Detalls

en: Translate
ca: Tradueix

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Title only
ca: Només el títol

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Citation
ca: Cita

en: Uses
ca: Usos

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Delete all revisions
ca: Esborra totes les revisions

en: No role
ca: Sense rol

en: Correct
ca: Correcte

en: @interval ago
ca: Fa @interval

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Created year + month
ca: Any + mes de creació

en: Created year
ca: Any de creació

en: Created month
ca: Mes de creació

en: Created day
ca: Dia de creació

en: Created week
ca: Setmana de creació

en: No user
ca: Sense usuari

en: Show teaser-style link
ca: Mostra un enllaç del tipus del resum

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Language settings
ca: Preferències lingüístiques

en: - All -
ca: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
ca: Còpia de la revisió de %date.

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Current revision
ca: Revisió actual

en: Structure
ca: Estructura

en: Moderation state
ca: Estat de moderació

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: Date changed
ca: Canvi de data

en: The block cannot be placed in this region.
ca: No es pot posar el bloc en aquesta regió.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ca: Avís: Assigneu-lo només als rols de confiança; aquest permís té implicacions en la seguretat.

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Author textfield
ca: Camp de text de l'autor

en: The roles of the user.
ca: Els rols de l'usuari.

en: Weight for @block block
ca: Pes pel bloc de @block

en: View reports, updates, and errors.
ca: Consulteu els informes, actualitzacions i errors.

en: Changed date
ca: Data de modificació

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ca: Numèric

en: Enable to override this field's links.
ca: Permet sobreescriure l'enllaç d'aquest camp.

en: Author uid
ca: Identificador (UID) de l'autor

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ca: Data en el format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ca: Data en el format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ca: Data en el format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ca: Data en el format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ca: Data en el format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ca: Data en el format WW (01 - 53).

en: Use site default RSS settings
ca: Utilitzar la configuració RSS per defecte del site

en: Displaying @start - @end of @total
ca: Es mostren @start - @end de @total

en: Custom output for TRUE
ca: Sortida personalitzada per al valor VERTADER

en: Custom output for FALSE
ca: Sortida personalitzada per al valor FALS

en: Approved status
ca: Estat d'aprovat

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ca: Text que es mostrarà dins del camp fins que s'introdueixi un valor. Aquest suggeriment és en general un valor de mostra o una breu descripció del format que s'hauria d'introduir.

en: Last saved
ca: Desat per última vegada

en: Not saved yet
ca: Encara no s'ha desat

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A no ser que tingueu problemes amb els paginadors relacionats amb aquest camp, heu de deixar això a 0. Si utilitzeu diversos paginadors en una sola pàgina, és possible que hagueu d'establir aquest número amb un valor superior per no entrar en conflicte dins de la pestanya? Page = array. Els valors grans afegiran moltes comes als vostres URL, de manera que eviteu si és possible.

en: Pager ID: @id
ca: ID del paginador: @id

en: Target entity type
ca: Tipus d'entitat destí

en: Target Entity Type ID
ca: ID del tipus d'entitat destí

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
ca: Situa un bloc <span class="visually-hidden">a la regió %region</span>

en: @date by @username
ca: @date per @username

en: Changed year + month
ca: Any canviat + mes

en: Changed year
ca: Any canviat

en: Changed month
ca: S'ha canviat el mes

en: Changed day
ca: S'ha canviat el dia

en: Changed week
ca: S'ha canviat la setmana

en: @label (disabled)
ca: @label (inhabilitat)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ca: Arxivat

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ca: Publicat

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ca: Arxiva
