Knowledge (8.x-1.4) - en to mr translation catalogue (75 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Approve
mr: स्वीकार

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Closed
mr: बंद

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Audience
mr: प्रेक्षक

en: more
mr: आणखी

en: Article
mr: लेख

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Action
mr: कृती

en: new
mr: नवीन

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Links
mr: दुवे

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Daily
mr: रोज

en: Weekly
mr: साप्ताहिक

en: Monthly
mr: मासिक(Monthly)

en: None
mr: काहीच नाही

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: type
mr: प्रकार

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Authored by
mr: लेखक

en: Merge
mr: एकत्र(Merge)

en: Customer
mr: ग्राहक

en: General
mr: साधारण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: The update has been performed.
mr: अपडेट केल्या गेले

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Structure
mr: आराखडा

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Lists (Views)
mr: याद्या (व्ह्यूज)
