Kontainer media (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Label
hi: लेबल

en: Format
hi: प्रारूप

en: ID
hi: आईडी

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Autocomplete matching
hi: स्वत: पूर्ण मिलान

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Type of item to reference
hi: वस्तु के प्रकार के संदर्भ के लिए

en: Entity reference autocomplete display format settings
hi: इकाई संदर्भ स्वत: पूर्ण प्रदर्शन प्रारूप सेटिंग्स

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
hi: स्वयं पूर्ण करने के सुझाव की अधिकतम संख्या।
