Kontainer media (1.0.0-beta3) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
