Kontainer media (1.0.0-beta3) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Status
it: Stato

en: Remove
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: Format
it: Formato

en: Original image
it: Immagine originale

en: Width
it: Larghezza

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Reference
it: Riferimento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Autocomplete matching
it: Riscontro autocompletamento

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Type of item to reference
it: Tipo di elemento da porre in relazione

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
it: Testo per l'attributo 'alt' di una immagine.

en: Placeholder for URL
it: Segnaposto per l'URL

en: Placeholder for link text
it: Segnaposto per il testo del link

en: Entity reference autocomplete display format settings
it: Impostazioni formato di visualizzazione referenza ad entità con autocompletamento

en: Link format settings
it: Impostazioni del formato Link
