Kontainer media (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Remove
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: - None -
ja: - なし -

en: Label
ja: ラベル

en: Format
ja: フォーマット

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Width
ja: 幅

en: Media
ja: メディア

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Reference
ja: 参照

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Autocomplete matching
ja: 自動補完の一致

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Type of item to reference
ja: 参照するアイテムのタイプ

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
ja: 画像の alt 属性に使用される、画像の代替テキスト。

en: Placeholder for URL
ja: URL用のプレースホルダー

en: Placeholder for link text
ja: リンクテキスト用のプレースホルダー

en: Entity reference autocomplete display format settings
ja: エンティティ参照における自動補完のディスプレイフォーマット設定

en: Link format settings
ja: リンクフォーマットの設定

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ja: 自動補完による候補の最大数。
