Kontainer media (1.0.0-beta3) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Remove
th: เอาออก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Format
th: รูปแบบ

en: ID
th: ไอดี

en: Width
th: ความกว้าง

en: Media
th: สื่อ

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Alternative text
th: ข้อความทางเลือก

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
th: รูปภาพทางเลือกของข้อความ สำหรับแอตทริบิวต์ 'alt' ของรูปภาพ
