Kontainer media (1.1.1) - en to ps translation catalogue (7 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Remove
ps: لركول

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Format
ps: بڼه

en: ID
ps: پېژند

en: Width
ps: پلنوالى

en: Media
ps: رسنۍ
