Kontainer media (1.1.2) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Remove
ar: حذف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Label
ar: التسمية

en: Format
ar: التنسيق

en: Dimensions
ar: الأبعاد

en: ID
ar: المعرف ID

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Width
ar: العرض

en: Media
ar: ميديا

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Reference
ar: مرجع

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه

en: Entity reference autocomplete display format settings
ar: عرض إعدادات تنسيق الاكمال التلقائي لمرجع الكيان

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ar: الحد الأقصى لعدد اقتراحات الاكمال التلقائي
