Kontainer media (1.1.4) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Format
ast: Formatu

en: Width
ast: Anchu

en: Size of textfield
ast: Tamañu del campu de testu
