Kontainer media (1.1.6) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Remove
mr: काढा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Format
mr: रचना

en: ID
mr: आय डी

en: Original image
mr: मूळ छायाचित्र

en: Width
mr: लांबी

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार
