Localization client (3.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Language
da: Sprog

en: Search
da: Søg

en: Save
da: Gem

en: Text
da: Tekst

en: Contains
da: Indeholder

en: Close
da: Luk

en: Stats
da: Statistik

en: Source
da: Kilde

en: Multilingual
da: Sprog

en: Translation
da: Oversættelse

en: About
da: Om

en: Update settings
da: Opdatér indstillinger

en: Translation interface
da: Grænseflade

en: Address of localization server to use
da: Adressen på den anvendte lokaliseringsserver

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
da: Den angivne server kan ikke håndtere version 2.0 af fjernindsendelses-APIet.

en: Verified that the specified server can handle remote string submissions. Supported languages: %languages.
da: Kontrollerede at den angivne server kan håndtere fjernindsendelse af oversættelser. Understøttede sprog: %languages.

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
da: Lokaliseringsserverens adresse er ugyldig. Kontrollér at du har angivet den rigtige serveradresse.

en: Makes it possible to translate the Drupal interface on-page.
da: Gør det muligt at oversætte Drupal-grænsefladen direkte på siden (on-page).

en: Translation sent and accepted by @server.
da: Oversættelse sendt og accepteret af @server.

en: Translation rejected by @server. Reason: %reason
da: Oversættelse afvist af @server. Begrundelse: %reason

en: The connection with @server failed with the following error: %error_code: %error_message.
da: Forbindelsen med @server mislykkedes med følgende fejl: %error_code: %error_message.

en: Disable on-page translation on the following system paths
da: Deaktivér on-page oversættelse på følgende stier

en: One per line. Wildcard-enabled. Examples: system/ajax, admin*
da: Én per linje. Du kan bruge joker-tegn. F.eks.: system/ajax, admin*

en: Your API key for @server
da: Din API-nøgle til @server
