Localization client (3.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Language
ja: 言語

en: Search
ja: 検索

en: Save
ja: 保存

en: Text
ja: テキスト

en: Contains
ja: 含む

en: Close
ja: 閉じる

en: Source
ja: ソース

en: Multilingual
ja: 多言語

en: Translation
ja: 翻訳

en: Skip
ja: スキップ

en: About
ja: アバウト

en: Update settings
ja: アップデート設定

en: Address of localization server to use
ja: 使用するローカライゼーションサーバーのアドレス

en: Makes it possible to translate the Drupal interface on-page.
ja: Drupal のインタフェースをページ内で翻訳できるようになります。

en: Disable on-page translation on the following system paths
ja: 以下のシステムパスでページ内翻訳機能を無効化

en: One per line. Wildcard-enabled. Examples: system/ajax, admin*
ja: 一行ごとに記入してください。ワイルドカードが使用できます。例: system/ajax, admin*

en: Your API key for @server
ja: @server 用のあなたの API キー

en: Save and contribute
ja: 保存して貢献

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to <a href=":server">:server</a>.
ja: このユニークキーで翻訳文字列をリモートサーバーへ送信する事ができます。<a href=":server">:server</a> にアクセスしてAPI キーを取得してください。
