Localization client (3.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Language
nl: Taal

en: Search
nl: Zoeken

en: Save
nl: Opslaan

en: Text
nl: Tekst

en: Contains
nl: Bevat

en: Close
nl: Sluiten

en: Stats
nl: Statistieken

en: Source
nl: Bron

en: Multilingual
nl: Meertalig

en: Translation
nl: Vertaling

en: Skip
nl: Overslaan

en: About
nl: Over

en: Update settings
nl: Update-instellingen

en: Address of localization server to use
nl: Adres van de vertaalserver

en: Makes it possible to translate the Drupal interface on-page.
nl: Maakt het mogelijk om op de pagina's te vertalen.

en: Translation sent and accepted by @server.
nl: Vertaling verzonden en geaccepteerd door @server.

en: Translation rejected by @server. Reason: %reason
nl: Vertaling geweigerd door @server. Reason: %reason

en: The connection with @server failed with the following error: %error_code: %error_message.
nl: De verbinding met @server is mislukt vanwege de volgende fout: %error_code: %error_message.

en: Disable on-page translation on the following system paths
nl: Vertaalmodule uitschakelen op de volgende systeempaden:

en: One per line. Wildcard-enabled. Examples: system/ajax, admin*
nl: Eén per regel. Wildcards toegestaan. Bijvoorbeeld: systeem/ajax, admin*
